Jak rozpoznać dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - porady dla początkujących

Od kilku lat firmy oferujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają zróżnicowane, nie mniej jednak tego typu produkty ciągle cieszą się w Polsce dużą popularnością. Standard najlepszych dokumentów kolekcjonerskich uzyskał poziom mistrzowski. Warto jednakże pamiętać, że nie wszystkie firmy na rynku sprzedają produkty wysokiej jakości. Dlatego koniecznie warto sprawdzać opinie przed zakupem i decydować się na sprawdzone firmy z pozytywnymi recenzjami.

Podstawową i bardzo kluczową cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest surowiec, z którego zostały wykonane. Poliwęglan generuje specyficzny, metalowy dźwięk, którego nie zauważymy w przypadku tanich dokumentów zrobionych z PCV. Porządny dokument kolekcjonerski musi posiadać: produkcję z poliwęglanu (a nie z słabego PCV).

Ta technika powoduje, że dane są częścią struktury dokumentu, a nie tylko drukiem na jego powierzchni. Różnica w koszcie jest ogromna, więc nic zadziwiającego, że różnica w cenie też jest duża.

dowód kolekcjonerski

Jak przesuniecie palcem po powierzchni dokumentu - jeśli czujesz drobniutkie nierówności w miejscach gdzie są dane, to prawdopodobnie mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Dane na dokumencie nie są wydrukowane jakąś drukarką na wierzchu, tylko grawerowane "w środku" materiału. Nadruk UV to specjalny bajer, który zauważasz tylko pod lampą UV. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie posiadają nadruk UV wyprodukowany z dbałością o detale, z utrzymaniem prawidłowych kolorów i wzorów identycznych z pierwowzorem.

Kolejna ważna rzecz! Czasem te wirtualne rzeczy zawierają opcje jakich nie posiadają pierwowzory. Solidny dowód kolekcjonerski musi posiadać: Elementy wyczuwalne (np. tarka na miniaturze fotografii). Do kluczowych zabezpieczeń tego typu zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - zmienia kolor w funkcji od kąta patrzenia. Kinegram - hologramowy element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - wyczuwalne dotykiem zagłębienia lub wypukłości. W premium dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów musi wynosić blisko 100% zgodności z oryginałem. Jak wspomniano w recenzji firm sprzedających dokumenty kolekcjonerskie, pewne produkty wyglądają na "wyblakłe" - to znak ostrzegawczy wskazujący na niską standard produkcji.

Szczególny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim też!), jaki daje efekt 3D. Mega fajna rzecz i wymagająca do sfałszowania! Bogactwo propozycji powoduje, że wybór właściwego produktu potrafi stanowić nie lada trudnością. Poświęć uwagę, czy rozmaite elementy dokumentu są ze sobą zgrane, czy też niektóre wydają się włączone "na siłę" lub różnić się standardem od innych. Dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości posiadają właściwą masę i szerokość, porównywalną do pierwowzorów.

Finalną, ale nie gorzej istotną cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest możliwość ich weryfikacji przed zakupem. Warto zaczekać 24 godziny dłużej, ale uzyskać zdjęcia finalnego dokumentu, zanim zostanie dostarczony. Powyższe 10 cech to fundamentalne kryteria, które pozwolą Ci rozróżnić rzeczywiście premium produkt od taniego podróbki. Należy wiedzieć, że dokumenty kolekcjonerskie to fascynujące gadżety, a ich standard natychmiastowo oddziałuje się na satysfakcję z ich posiadania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *